Kliv in i den skandinaviska modevärlden med denna målarbok av Emma, konstnären bakom Emmzonn. Boken innehåller originalillustrationer som först tecknats för hand – feminina motiv för alla åldrar – med 20 unika illustrationer och totalt 22 målarbilder. Den passar perfekt att färglägga med både tuschpennor och färgpennor.
Oavsett om du älskar mode eller bara vill njuta av en kreativ stund är den här boken skapad för avkoppling och självuttryck. Sätt på din favoritmusik, ta en varm kopp av något gott och släpp kraven på perfektion – njut bara av själva skapandet. Det är en känsla, ett ögonblick och kanske ditt nya favoritsätt att koppla av.
Följ med in i Emmzons värld med kaféstopp i Paris, shoppinggator i New York och mysiga sleepovers. Illustrationerna varierar från detaljrika till mer djärva motiv, så att du kan färglägga efter dagens humör och skapa din egen stil. Låt färgläggningen bli en stund för återhämtning medan du utforskar feminina miljöer, lugna ögonblick och avslappnat skandinaviskt mode.
Alla motiv är tryckta på endast ena sidan av pappret, vilket gör boken utmärkt att använda tillsammans med tuschpennor. För bästa resultat rekommenderas att du lägger ett tjockare papper bakom sidan du färglägger. Boken är dessutom en uppskattad present – till din bästa vän, din syster eller dig själv.
Lek med mönster, kombinera färger på nya sätt och skapa dina egna looks. Det här är mer än en målarbok – det är en kreativ moodboard där du kan hitta ditt flow, experimentera med färger och göra varje sida helt unik.